Profesyonel seyahat danışmanınız

Dilerseniz 0216 530 03 03 nolu telefondan hemen ulaşın, dilerseniz iletişim formumuzu doldurun biz sizi arayalım. 

Dubai Alış-Veriş Turları

Dubai, alışveriş tutkunları için, kendilerini cennette hissedebilecekleri bir yer. Ancak burada alışveriş yaparken dikkatli olmak lazım.

            Dubai'de alışverişle ilgili üç boyut var.

  • Birinci olarak mall denilen büyük alışveriş merkezlerinde her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak burada fiyatlar biraz daha yüksek onu unutmayın. 
  • İkinci olarak şehrin eski çarşısı olan Deira geliyor. 
  • Üçüncü olaraksa, alacağınız ürünün yetkili satış mağazalarına gitmek.  

Dubai'de mağazaları gezdiniz. Alabileceğiniz her şeyi aldınız. Yorgun argın bavul toplayıp artık ülkenize doğru alana çıkıyorsunuz. Belki gözünüz alışveriş yapılan yerleri görmek istemiyor. Ama havalimanına gidince bu düşüncenizin ne kadar yararsız olduğunu anlıyorsunuz. Dubai Havalimanı dünyanın en çok satış yapılan havalimanlardından biri. Burada da free shop kavramı yerine, alanın bilet işlemlerini yaptıktan sonra hemen yer yerinde satış dükkanları var. Buraları da bir göreyim dediğiniz zaman, elinizin kolunuz dolacağını düşünün. Çünkü havalimanında, neredeyse bütün Dubai'de satılan ürünler, bu kez yürüyüş mesafesinde. Her türlü elektronik eşya, çocuk oyuncakları, parfümler, binlerce ürün sizi bekliyor. Hem de bazılarının fiyatı şehirden daha uygun. En büyük özelliği de şehirde ya da büşük alışveriş merkezlerinde, kalabalıktan belki de göremediğiniz ürünleri burada görme imkanınız var. Vitrinlerde bir adım ötenizde. Burada da bir güzel para harcayıp çıkıyorsunuz uçağa binmek için ayrılan dinlenme alanlarına. Dubai havalimanı'nda hiçbir şey almasanız bile, hemen her ay dünyanın en lüks otomobili için çekiliş düzenleniyor. 100 dolar vererek alacağınız biletlerle, yüzbinlerce dolarlık araç sahibi olma şansınız var. Kazandığınız hediyeyi de ülkenize kadar getiriyorlar bu arada. 

Dubai‘de alışverişten bahsedip dubai Shopping Festival(DSF) ve Dubai Summer Süprises(DSS) olarak adlandırılan 2 büyük şenliği unutmamak lazım. Bu festivallerde Dubai’nin her alışveriş merkezinde büyük şenlikler, eğlenceler yapılıyor ve her mağazada indirim başlıyor. Bu indirimler %70-80 lere kadar ulaşıyor. Buraya gelirken Dubai’de alışveriş yapıcam diyorsanız bu tarihleri seçebilirsiniz.

DSF : Ocak ayında gerçekleşir, ama her yıl tarihlerde değişiklik olabilir. 

DSS : Haziran ortasından – Temmuz ortasına kadar devam eder. 
 

HAKKIMIZDA

İstanbul’da, turizm alanında yeni ve farklı bir sayfa açarken, hedeflerimizin ve koşulsuz müşteri memnuniyetinin bizim için ne kadar önemli olduğunu öncelikle belirtmeliyiz.

1996 yılında kurulan şirketimiz kısa süre içersinde A grubu olarak faaliyete başlamıştır.

İLETİŞİM

Adres : Hakimiyeti Milliye Cad.No:56/2 Üsküdar / İSTANBUL
Telefon : 0216 530 03 03
Fax : 0216 310 78 32
Email : info@emeltur.com

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.