Lefkoşa Otelleri

Lefkoşa, Berlin duvarının yıkılmasından sonra dünyadaki bölünmüş tek başkenttir. Lefkoşa hem Kuzey Kıbrıs hem de Güney Kıbrıs’a başkentlik yapmaktadır. Şehir tipik bir başkent şehri gibi devlet ofislerinin yoğun olduğu bir yerdir. Aynı zamanda tarihi kiliseleriyle ve ortaçağ mimarisiyle geçmiş yılların nostaljik atmosferini koruyan bir şehirdir.

Lefkoşa, ziyaretçilerini baş döndürücü dolambaçlı dar ve eski sokaklarıyla ve muhteşem mimarisiyle büyülemektedir. Lefkoşa’da Kapalı Belediye Pazarı, Büyük Han, Selimiye Camii, şehrin akışını seyreden insanlarıyla Yenilenmiş Arabahmet Mahallesi, 4,5 metre yüksekliğindeki Venedik duvarları gibi tarihi yerler turistlerin ilgisini çekmektedir.

Türk misafirlerin ilgisini çeken en önemli görülmesi gereken yerlerden biri olan Lefkoşa’nın Barbarlık Müzesi ziyaretçilerine Kıbrıs savaşının karanlık yüzünü hatırlatmaktadır. Burada maalesef Kıbrıs Türk Alayı Binbaşısı Dr. Nihat İlhan’ın ailesinin nasıl katledildiği görülmektedir.

Lefkoşa otelleri genelde iş amaçlı gelen misafirlere hitap etmektedir.

Lefkoşa aynı zamanda Kıbrıs’ın en büyük üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla burada genç ve dinamik öğrenci nüfusunun renkli yaşam tarzları için hazırlanmış eğlence mekânlarını bulmak mümkündür.

Kuzey Kıbrıslı Türkler ve Avrupa kimliğini taşıyan ziyaretçiler Lefkoşa’daki bulunan sınır geçiş kapılarından Rum tarafına geçiş yapabilmektedirler.

HAKKIMIZDA

İstanbul’da, turizm alanında yeni ve farklı bir sayfa açarken, hedeflerimizin ve koşulsuz müşteri memnuniyetinin bizim için ne kadar önemli olduğunu öncelikle belirtmeliyiz.

1996 yılında kurulan şirketimiz kısa süre içersinde A grubu olarak faaliyete başlamıştır.

İLETİŞİM

Adres : Hakimiyeti Milliye Cad.No:56/2 Üsküdar / İSTANBUL
Telefon : 0216 530 03 03
Fax : 0216 310 78 32
Email : info@emeltur.com

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.