Magosa Otelleri

Bir zamanlar küçük bir ticari liman ve balıkçı köyü olan Magosa (aynı zamanda Mağusa, Gazimağusa veya Gazimagosa olarak da bilinmektedir) zamanla büyüyüp gelişerek Kıbrıs’ın önemli liman kenti haline gelmiştir. Gazimağusa ziyaretçilerine adeta tarihsel bir şölen sunmaktadır. Tarihi suriçi geçmişin iyi korunmuş ihtişamlı yapıtlarına ev sahipliği yaparken hemen dışarısında bulunan modern dünyanın getirdiklerinden adeta habersiz gibidir. Surlarla çevrili tarihi yerde Lala Mustafa Paşa Camii, Othello Kalesi ve Venedik Sarayı görülmesi gereken önemli tarihi eserlerdendir. Yine burada bulunan Namık Kemal zindanı Türk misafirlerin en çok dikkatini çeken ve ziyaret ettiği yerdir.

Magosa’nın hemen dışında yer alan Salamis harabeleri Kıbrıs’ta görülmesi gereken en önemli tarihi yerlerden birisidir. Salamis kentinin M.Ö 11. yüzyılda kurulduğu düşünülmektedir. Karpaz Yarımadası el değmemiş doğal güzelliğiyle ziyaretçileri büyülemektedir. Kıbrıs adasının en güzel plajlarının tadını burada çıkarabilirsiniz. Karpaz Köyü adadaki Türklerle Rumların barış içerisinde yaşadıklarını görebileceğiniz tek yerdir. Ayrıca burada işlevsel durumda olan ve Rumların halen ziyaret ettiği Apostolos Andreas Manastırı yer almaktadır.

Magosa yeni turizm yatırımlarının yapıldığı bölgelerden biridir. Burada her şey dâhil 5 yıldızlı otelleri bulmak mümkündür. Gazimağusa’da tatil en çok sakinliği ve güzel plajları için tercih edilmektedir. Girne’den sonra Kıbrıs’ın en önemli tatil beldelerindendir. Aynı zamanda üniversite kenti olduğu için canlı eğlence merkezlerini bulmak hiç zor değildir.

HAKKIMIZDA

İstanbul’da, turizm alanında yeni ve farklı bir sayfa açarken, hedeflerimizin ve koşulsuz müşteri memnuniyetinin bizim için ne kadar önemli olduğunu öncelikle belirtmeliyiz.

1996 yılında kurulan şirketimiz kısa süre içersinde A grubu olarak faaliyete başlamıştır.

İLETİŞİM

Adres : Hakimiyeti Milliye Cad.No:56/2 Üsküdar / İSTANBUL
Telefon : 0216 530 03 03
Fax : 0216 310 78 32
Email : info@emeltur.com

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.