Profesyonel seyahat danışmanınız

Dilerseniz 0216 530 03 03 nolu telefondan hemen ulaşın, dilerseniz iletişim formumuzu doldurun biz sizi arayalım. 

Girne Otelleri

Kıbrıs adasının kuzeyinde yer alan Girne, 6000 yıllık uzun bir tarihiyle, sayısız uygarlıkların eşsiz kalıntılarıyla, kilometrelerce uzunluktaki doğal plajlarıyla, sakin deniziyle ve ılıman iklimiyle tipik bir Akdeniz kentidir. Güneyinde görkemli Beşparmak dağlarının kucakladığı ve kuzeyinde Akdeniz'n sakin ve sıcak sularının okşadığı Girne, Kıbrıs adasının en popüler tatil beldesidir.

Kıbrıs'ta tatil denilince akla ilk Girne ve Girne denilince de Girne limanı gelmektedir. Limanda otururken dünyadaki en eski batık gemi müzesinin yer aldığı görkemli kalenin ve eskiden depo olarak şimdilerde ise restoran olarak kullanılan tarihi binaları seyretmek eşsiz bir keyiftir. Burası gün batımından sonra bu eşsiz keyfi tatmaya gelen insanlarla dolup adanın en kalabalık yeri haline gelmektedir. Limanda yer alan balıkçı teknelerinin ve lüks yatların varlığı elbette dinlenceye katkı koymaktadırlar.

Girne'yi tepeden seyreden masallara konu olmuş St. Hilarion kalesi bulunmaktadır. Walt Disney'in 'Uyuyan Güzel Filmi' için ilham kaynağı olduğu düşünülen kaleye tırmanmayı göze alacak kadar cesur olan ziyaretçiler adanın kuzey sahil şeridinin muhteşem manzarası ile ödüllendirilirler. Antik manastırıyla şehri yükseklerden seyreden Bellapais (Beylerbeyi) köyü huzur ve sessizlik arayanlar için eşsiz bir yerdir. Bellapais Manastırının güzelliği bir efsanedir. Ünlü İngiliz yazar Lawrence Durrell burada ev satın alır ve 'Bitter Lemons' adlı eserinde 'çok fantastik bir yerde yerleşmeye çalışırken korku ve cüretkârlığı aynı anda hissettiğini' belirtmiştir... Bu iki yeri günübirlik bir Girne turu ile görmek mümkündür.

Girne otelleri misafirlerine her türlü imkânları sunmaktadır. Turistik bir yer olmasından dolayı her bütçeye göre konaklama seçenekleri mevcuttur. Birbirinden güzel tatları sunan restoranları her yerde bulmak mümkündür. Burada herkese hitaben eğlence mekânları bulunmaktadır.

HAKKIMIZDA

İstanbul’da, turizm alanında yeni ve farklı bir sayfa açarken, hedeflerimizin ve koşulsuz müşteri memnuniyetinin bizim için ne kadar önemli olduğunu öncelikle belirtmeliyiz.

1996 yılında kurulan şirketimiz kısa süre içersinde A grubu olarak faaliyete başlamıştır.

İLETİŞİM

Adres : Hakimiyeti Milliye Cad.No:56/2 Üsküdar / İSTANBUL
Telefon : 0216 530 03 03
Fax : 0216 310 78 32
Email : info@emeltur.com

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.